بلاگ

منهول پلی اتیلن پیش ساخته

منهول پلی اتیلن پیش ساخته

منهول پلی اتیلن پیش ساخته طبق تعریف استاندارد ۱۴۱۴۸ سازه ای عمودی و واتر استاپ (آب بند)  است که در مسیرهای زهکشی فاضلاب و ثقلی استفاده می شود.

 

تعریف منهول پلی اتیلن پیش ساخته ( آدم رو) و هدف این ساختار

 

به طور کلی منهول یا آدم رو ساختاری است گودال مانند یا تونل شکل که عمودی قرار می گیرد و از این ساختار در  سیستم های فاضلاب صنعتی و فاضلاب خانگی استفاده می شود. محبوبیت این منهول ها به دلیل مزایای بسیاری که دارد، روز به روز در حال افزایش است.

وجود منهول باعث می شود لوله های زیرزمینی بتوانند مورد بازرسی ، بررسی ، بازگشایی ، نظافت و تعمیر قرار گیرند. محفظه های منهول معمولاً در یکی از سه نقطه در یک شبکه تاسیساتی قرار دارند.

 • جایی که یک شاخه تخلیه به یک لوله زهکشی اصلی در سیستم می پیوندد
 • هنگامی که خط لوله مستقیم بیش از ۲۲ متر وجود داشته باشد
 • در جایی که یک لوله تخلیه یا فاضلاب زاویه افقی را بیش از ۳۰ درجه تغییر می دهد

انواع منهول از نظر عمق

 

منهول پلی اتیلن پیش ساخته معمولا در یکی از سه دسته قرار می گیرند که کم عمق، معمولی و عمیق هستند. نوع منهول انتخاب شده برای یک منطقه خاص به اندازه خط فاضلاب یا آب باران و همچنین عملکردی که منهول قرار است انجام دهد بستگی دارد.

انواع منهول از لحاظ جنس

 

منهول ها می توانند از نوع بتن، آجر ، سنگ ، پلی اتیلن ، پلاستیک ، فایبرگلاس و یا کامپوزیت باشند. استفاده از منهول های غیر پلی اتیلنی مانند منهول آجری و بتنی و … همواره معضلاتی را به همراه داشته و دارد. در چند دهه اخیر پلی اتیلن به دلیل خواص مطلوب به عنوان مناسب ترین ماده برای منهول ها مورد استفاده قرار گرفته است. این منهول ها به دلیل خواص زیادی که دارند و در ادامه به آن ها پرداخته می شود، منجر به روندی صعودی در استفاده از آنها شده است. به طوری که بیش از ۸۰ درصد منهول هایی که در حال حاضر در پروژه های اخیر در اروپا استفاده می شوند از این نوع هستند.

 

 

منهول پلی اتیلن پیش ساخته

 

مقاله پیشنهادی : لوله پلی اتیلن آبرسانی

 

خواص منهول پیش ساخته

 

 • وزن پایین

وزن منهول پلی اتیلن پیش ساخته در مقایسه با منهول های آجری یا بتنی با کاربری مشابه بسیار کمتر است که این به دلیل چگالی کم Polyethylene نسبت به انواع دیگر است. در زمین های باتلاقی و شنی زیرسازی زمین برای منهول های سنگین غیرممکن است و همچنین احتمال ریزش زمین به دلیل سستی آن بیشتر است، وزن کم این منهول ها سبب می شود که کاملاً از خطر ریزش در امان باشند.

 

 • مقاوم در برابر ضربه

پلی اتیلن به صورت ذاتی انعطاف پذیری و ضربه پذیری خوبی دارد و این موضوع سبب شده است که در برابر ضربه در هنگام حمل و نقل و یا نصب مقاومت بالایی اشته باشند.

 

 • مقاوم در برابر مواد خورنده و شیمیایی
 • مقاوم در برابر لرزش و رانش زمین به علت انعطاف پذیری بالا
 • مقاوم در برابر نور مستقیم خورشید
 • مقاوم در برابر فشار
 • طول عمر بالا

در اکثر مقالات منتشر شده به این موضوع که محصولات ساخته شده از پلی اتیلن، مانند لوله پلی اتیلن ، اتصالات پلی اتیلن و … دارای طول عمر بسیار بالایی هستند، اشاره کرده ایم. منهول پلی اتیلن نیز از این قاعده مستثنی نیست و به خاطر تمام دلایل بالا طول عمر طولانی تری نسبت به انواع دیگر دارند.

 

 • مقاومت بالا در برابر بارهای خارجی به دلیل بسترسازی مناسب
 • بدنه های این منهول ها کاملا آب بندی شده و امن می باشند و هیچ گونه ماده اضافی از بدنه آن به داخل نشت نمی کند.
 • هزینه لوله کشی پایین

هزینه بسترسازی، تهیه ترانشه، ابزار مورد نیاز در کارگاه و … در منهول پلی اتیلن پیش ساخته به مراتب کمتر از نمونه های بتنی است.

 

 • سرعت نصب بالا

یکی از بزرگترین مزایای این منهول ها سرعت نصب بالای آن ها می باشد. و با توجه به اینکه به صورت پیش ساخته تولید می شوند، بلافاصله پس از ارسال نصب می شوند.

 

 • منهول های پیش ساخته پلی اتیلن سازگار با محیط زیست هستند و خطر آلودگی برای زمینی که در آن قرار می گیرند را ایجاد نمی کنند.

 

 

قیمت منهول پلی اتیلن پیش ساخته

 

پیشنهاد ما مطالعه مقاله لوله پلی اتیلن گازرسانی است.

 

 

قیمت منهول پلی اتیلن پیش ساخته

 

قیمت منهول پلی اتیلن پیش ساخته به عوامل متعددی وابسته است. شما می توانید برای استعلام قیمت با ما تماس بگیرید یا در واتس آپ به ما پیام دهید. کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

کیان اتصال به عنوان نمایندگی گسترش پلاستیک با تولید منهول پلی اتیلن ، لوله و اتصالات پلی اتیلن و همچنین لوله و اتصالات کاروگیت و ارائه خدمت در این حوزه می تواند شما را در خرید منهول پلی اتیلن پیش ساخته یاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.