بلاگ

کاربرد لوله پلی اتیلن

کاربرد لوله پلی اتیلن

کاربرد لوله پلی اتیلن

 

کاربرد لوله و اتصالات پلی اتیلن

 

به زبان ساده به لوله‌ای که از جنس پلی اتیلن ساخته شده باشد، لوله پلی اتیلن می گویند. پلی اتیلن یک ترمو(گرما)پلاستیک است که در یک درجه حرارت خاص و مشخص، شکل پذیر و منعطف می شود و پس از سرد شدن جامد میشود. ترموپلاستیک به پلیمرهایی گفته می‌شود که با افزایش دما، بدون تغییر شیمیایی ذوب می‌شوند. این پلیمرها را می‌توان به دفعات ذوب و دوباره جامد نمود.

امروزه نام لوله پلی اتیلن را زیاد می شنویم. و دلیل اصلی آن کاربرد و مصرف بسیار آن ها در صنایع مختلف است. این افزایش رشد در استفاده از این لوله ها می تواند به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های جدید در ساخت مواد اولیه پلی اتیلن باشد که کیفیت بالاتری دارند و به جدیدترین نسل از لوله های پلی اتیلن را گرید بالا (High Grade) می گویند. از طرفی سهولت در حمل و نقل لوله و اتصالات پلی اتیلن به دلیل وزن نسبتا پایین آن ها، قابل اطمینان بودن و نصب آسان و سریع، لوله و اتصالات پلی اتیلن را به بهترین انتخاب در پروژه‌های گوناگون تبدیل کرده است.

 

 

 

کاربرد لوله پلی اتیلن

انواع مواد اولیه پلی اتیلن

 

لوله پلی اتیلن بر اساس نوع مواد اولیه ای که در آن ها استفاده می شود به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 

PE63:

چگالی این مدل نسبت به دو نوع دیگر کمتر بوده و از آن فقط برای تولید لوله پلی اتیلن فاضلابی تا سایز ۵ اینچ استفاده می شود. ضخامت بیشتر مواد اولیه سبب ضخامت بیشتر لوله نیز می شوند و  امکان ترکیدگی لوله پلی اتیلن فاضلابی با این نوع کاهش پیدا می‌کند. هزینه تولید لوله پلی اتیلن با این نوع بیشتر است به همین دلیل از این دسته در مصارف دیگر کمتر استفاده می‌شود.

 

PE80:

چگالی مواد اولیه در این نوع بالاست و هرچه دانسیته بیشتر باشد، ضخامت و وزن لوله پلی اتیلن کاهش پیدا می کند و از آنجا که قطر لوله رابطه مستقیم با وزن و فشار کاری آن دارد، به نسبت هرچه وزن لوله کمتر باشد قیمت لوله پلی اتیلن ضمن افزایش مقاومت، پایین‌تر می‌آید. این دسته بندی دارای ضریب ایمنی ۱.۲۵ است و وزن متوسطی نسبت به دو نوع دیگر دارد.

 

PE100:

ضریب ایمنی این مدل نیز، ۱.۲۵ است. هزینه تولید لوله پلی اتیلن از این نوع مواد اولیه کمتر است و کیفیت بالاتری دارند. این نوع مواد اولیه جدیدترین و سبک‌ترین نوع ماده اولیه با چگالی بالا و کیفیت عالی است، انعطاف پذیری بالایی دارند که نگهداری و نصب لوله پلی اتیلن را راحت‌تر می‌کند.

لوله پلی اتیلن در بسیاری از صنایع پر کاربرد می باشد و شرکت ما با به کار بردن مواد اولیه مرغوب و دانش جدید فناوری ، توانسته است بهترین این محصولات را تولید و عرضه نماید.

عمر طولانی و مقاومت بسیار بالای این محصولات سبب شده است تا امروزه استفاده از لوله پلی اتیلن بسیار افزایش یابد، از دیگر ویژگی های این لوله ها  مقاومت بالا در برابر ترک‌خوردگی ناشی از تنش،  مقاومت در برابر خوردگی، اصطکاک اندک، مقاومت بالا در برابر پارگی و فشار، مقاومت شیمیایی عالی و … است.

 

 

 

کاربرد لوله پلی اتیلن

 

 

موارد استفاده از لوله پلی اتیلن

 

کاربرد لوله پلی اتیلن و موارد استفاده از آن در مصارف مختلفی از جمله جهت انتقال مواد شیمیایی، مصارف گازرسانی، مصارف آبرسانی، فاضلاب، فیبرهای نوری و کابل و سیم های انتقال برق و … است که در ادامه توضیح می دهیم. با مشاوره از ما برای خرید لوله پلی اتیلن مورد نیاز خود، اقدام کنید. مشاوران کیان اتصال متناسب با نیاز شما مناسب ترین لوله پلی اتیلن و لوله کاروگیت را در اختیارتان می گذارند.

  • کاربرد لوله پلی اتیلن گازرسانی :  استفاده از این لوله ها دارای حساسیت بالایی می باشد و برای انتقال گاز و گاز شهری مورد استفاده قرار می گیرد.
  • کاربرد لوله پلی اتیلن آبرسانی در شبکه‌های شهری و روستائی :  در انتقال آب و یا آب شرب از این لوله ها استفاده می شود که البته در صنایع کشاورزی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.  
  • کاربرد لوله پلی اتیلن در شبکه‌های آبیاری تحت فشار (قطره‌ای و بارانی) : از این لوله ها در صنعت کشاورزی و همان طور که از نامش پیداست برای آبیاری قطره ای استفاده می کنند.
  • کاربرد لوله پلی اتیلن در پوشش کابل‌های برق: از این لوله ها به عنوان کاور و پوشش دهنده و یا نوعی غلاف برای خطوط انتقال برق مانند کابل و سیم های برق مورد استفاده می کنند.
  • کاربرد لوله پلی اتیلن در شبکه‌های فاضلاب شهری و روستائی : این لوله ها که به شکل دوجداره می باشند برای انتقال فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند.
  • کاربرد لوله پلی اتیلن فشار قوی : ضخامت لوله های فشار قوی بسیار بیشتر از سایر لوله های پلی اتیلن می باشد و از این ها در فشارهای بالا استفاده می شود.
  • کاربرد لوله پلی اتیلن در شبکه‌های زهکشی
  • کاربرد لوله پلی اتیلن در انتقال مایعات شیمیایی و پسماندهای صنعتی
  • کاربرد لوله پلی اتیلن در استفاده جهت پوشش کابل‌های مخابراتی و فیبر نوری

 

 

کاربرد لوله پلی اتیلن

 

 

 

محاسبه قیمت :

 

هزینه لوله پلی اتیلن به صورت متری محاسبه می شود. نکات مهمی که برای محاسبه قیمت و خرید لوله پلی اتیلن باید مد نظر قرار دهید شامل ، نوع مواد اولیه مورد استفاده، گرید لوله، اتمسفر لوله، سایز لوله پلی اتیلن و در نهایت متراژ مورد نظرتان است.

لوله های استاندارد پلی اتیلن در سه گرید  A , B , C تولید و عرضه می‌شود، تمامی این لوله ها دارای مهر استاندارد بوده و از کیفیت بالایی برخوردارند، ولی با توجه به کارخانه تولید کننده و خدمات پس از فروش تقسیم بندی می‌شوند.

شما میتوانید لوله پلی اتیلن را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید و پس از مشاوره تلفنی با ما آن را خریداری نمایید.

 

کاربرد لوله پلی اتیلن گسترش پلاستیک

 

لوله های پلی اتیلن گسترش پلاستیک، کیفیت های متمایزی دارند که آنها را برای مصارف مختلف، به ویژه در سیستم های زهکشی، عالی می کند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد این محصولات هستید، بهتر است در مورد مشاوره برای نیازهای خود با ما کارشناسان ما تماس بگیرید. و یا لوله پلی اتیلن مورد نظرتان را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید و پس از مشاوره تلفنی با ما آن را خریداری نمایید

شرکت گسترش پلاستیک اولین رتبه در تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن را کسب کرده است. فعالیت این شرکت در سال ۱۳۶۸ آغاز شد و برای استفاده در سیستم های گازی، آبی، فاضلاب و صنعتی است. سطح کیفی بالای محصولات و نوآوری شرکت گسترش پلاستیک، سبب شده این مجموعه به بزرگ‌ترین تولید کننده لوله و اتصالات پلی اتیلن، کاروگیت و … در بازار ایران و خاورمیانه تبدیل شود. این شرکت در حال حاضر با داشتن دو کارخانه فعال، توانایی تولید ۵۰۰۰۰ متر مربع لوله و اتصالات را دارد است.

کیان اتصال تنها نماینده شرکت گسترش پلاستیک در تهران آماده خدمت رسانی با ارائه انواع لوله و اتصالات پلی اتیلنی است و با ارائه خدمت در این حوزه می تواند شما را در داشتن خریدی مطمئن یاری نماید. تعهد به استفاده از بالاترین استاندارد مواد اولیه و آخرین فناوری ساخت، کیان اتصال را به عنوان تامین کننده با کیفیت لوله های پلی اتیلن (PE) مشهور کرده است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.