لوله های پلی اتیلن انواع مختلفی دارد که با توجه به کاربردشان مورد استفاده قرار می گیرد. از پرمصرف ترین لوله های پلی اتیلن ، لوله پلی اتیلن آبرسانی می باشد. لوله پلی اتیلن آبرسانی به رنگ سیاه است که با یک خط آبی از دیگر لوله ها متمایز می شود. عمده کاربرد آنها در آبرسانی و انتقال آب می باشد. از ویژگی های مهم لوله های پلی اتیلن آب رسانی می توان به مقاومت و سبکی آن ، عدم خوردگی و عدم رسوب گذاری اشاره کرد. همچنین لوله پلی اتیلن آب رسانی طول عمر بالایی دارد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. از آنجایی که میکرو ارگانیک ها هیچ آسیبی به لوله پلی اتیلن آبرسانی نمی رساند، این لوله ها برای لوله کشی آب شرب نیز مناسب می باشند.

 

لوله پلی اتیلن آبرسانی چیست؟

 

لوله پلی اتیلن آبرسانی که با نام اختصاری HDPE معرفی می شود (High Density Polyethylene Water Pipe)، از جمله لوله های انعطاف پذیر پلاستیکی است که همان طور که از نام آن برمی آید جنس آن از پلی اتیلن می باشد. این نوع لوله ها تقریباً ۵۰ سال است که برای کاربردهای آب شهری و صنعتی استفاده می شود. به رنگ سیاه بوده و با استفاده از یک خط آبی از سایر لوله های پلی اتیلنی متمایز می شوند. اتصالات حرارتی HDPE یک ساختار لوله بدون نشتی، خود مهار و یکپارچه ایجاد می کند که به لوله اجازه می دهد تا از یک منطقه به منطقه دیگر با حداقل اختلال در ترافیک یا محیط کشیده شود. معمولا از این نوع لوله ها در کشور های پیشرفته برای جایگزینی خطوط لوله های بتنی و فولادی استفاده می کنند. علت این موضوع را می توان ویژگی های این نوع لوله ها نسبت به لوله های فولادی و بتنی بیان کرد.

برای تولید لوله پلی اتیلن از گرمانرم پلاستیک استفاده می شود. در واقع برای این کار از پلی اتیلنی با چگالی بالا استفاده می شود. استفاده از پلی اتیلن با چگالی بالا باعث می شود که لوله ها دارای پیوند مولکولی قوی شده و همین موضوع باعث می شود که از آن در خطوط لوله فشار قوی استفاده کنند. علاوه بر این، این نوع ماده ی پلی اتیلن نفوذ ناپذیر بوده و می توان از آن در شرایط حساس استفاده کرد. HDPE مزایای دیگری نیز دارد که شامل مقاومت شیمیایی، سایش، خستگی، لرزه ای و خوردگی می شود.

 

 

 

لوله پلی اتیلن آبرسانی

 

 

کاربرد لوله آبرسانی

 

لوله پلی اتلین آبرسانی در محیط خوردگی ایجاد نمی کند و برخلاف سیستم های لوله کشی آهنی ، که باعث زنگ زدگی و ایجاد مقاومت داخلی در برابر سیال های جاری شده از طریق آن می شود ، در محیط خوردگی باعث خوردگی نمی شود و به مرور زمان قابلیت جریان خود را حفظ می کند.

معمولا یکی از سوالات رایجی که در رابطه با لوله پلی اتیلن آبرسانی مطرح می شود این است که از این لوله ها در چه صنایعی و برای چه کاری استفاده می کنند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: با توجه به ویژگی های منحصر به فرد این نوع لوله ها استفاده از آن ها در بسیاری از صنایع مرسوم بوده و طیف گسترده ای از کاربرد را می توان برای آن در نظر گرفت. عمده کاربرد این نوع لوله ها، انتقال آب در داخل و خارج از شهر ها می باشد. از جمله کاربرد های دیگر لوله های پلی اتیلن آبرسانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • شبکه های آبرسانی برای انتقال آب
  • خطوط انتقال دوغاب
  • آبیاری روستایی
  • خطوط سیستم آتش نشانی
  • لوله های زهکشی
  • مجرای کابل های برق و مخابرات
  • آبشار طوفان

 

لوله پلی اتیلن آبرسانی

 

 

انواع لوله های پلی اتیلن

 

 

از لوله پلی اتیلن آب رسانی در صنایع مختلفی استفاده می شود. با توجه به این موضوع، لازم است که آن ها را در اندازه و انواع مختلفی دسته بندی کرد تا بر اساس معیار و مقیاس های در نظر گرفته شده برای هر گروه، استفاده از آن ها در صنایع مختلف امکان پذیر باشد. این نوع لوله ها در قطر های ۱۶ میلی متر تا ۳۱۵ میلی متر تولید می شوند و رده فشاری که برای آن ها در نظر گرفته شده است، ۴ تا ۲۵ اتمسفر می باشد. معیار دیگری که برای دسته بندی لوله های پلی اتیلن آبرسانی وجود دارد، بر اساس مواد اولیه مورد نیاز برای تولید این نوع لوله ها است. از همین رو لوله های پلی اتیلن آبرسانی را می توان به سه گروه زیر دسته بندی کرد:

 

۱_ PE 63: این نوع لوله ها سال ها است که از چرخه مصرف حذف شده اند و در واقع می توان گفت که از جمله لوله های منسوخ شده می باشند. این نوع لوله های پلی اتیلنی وزن و ضخامت بیشتری نسبت به دو نوع دیگر داشته و هزینه ی تولید آن نیز نسبت به دو نوع دیگر بیشتر است. در واقع علت منسوخ شدن این نوع لوله ها مقرون به صرفه نبودن آن است.

۲_ PE 80: در تولید این نوع لوله ها میزان دانستیه افزایش یافته و به این ترتیب لوله ها می توانند فشار بیشتری را تحمل کنند. علاوه بر این با این روش می توان ضخامت و وزن لوله ها را کاهش داده و به این ترتیب هزینه های تولید را کاهش داد.

۳_ PE 100: این نوع لوله پلی اتیلن از با کیفیت ترین و بهترین مواد اولیه تولید می شود. این نوع لوله ها ضخامت و وزن کمتری داشته و در عین حال می توانند بار کاری بیشتری را تحمل کنند. در دو نوع قبلی که معرفی شد، نور خورشید به مرور زمان باعث از بین رفتن لوله ها می شد. اما این مشکل در لوله های PE 100  برطرف شده و می توان آن را لوله هایی بسیار مقاوم در برابر نور خورشید معرفی کرد.

 

 

 

لوله پلی اتیلن آبرسانی

 

مزایای خرید لوله پلی اتیلن آب رسانی

 

 

ممکن است با خواندن مطالب فوق این سوال برای شما پیش آمده باشد که چه دلایلی باعث شده است که استفاده از لوله پلی اتیلن به این شکل افزایش یابد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: ویژگی ها و مزایای در نظر گرفته شده برای این نوع لوله ها باعث شده است که از آن در صنایع مختلفی استفاده شود. از میان مزیت های لوله های پلی اتیلن ساخته شده از مواد پلی اتیلن یا P.E که سبب شده ظرفداران بسیاز زیادی داشته باشد و میل به استفاده از آن ها بالا باشد، می توان به مقاومت بالا در برابر مواد خورنده ، فشار، ضربه ، سایش، دما و همین طور دارا بودن زاویه خمش مناسب اشاره کرد. از دیگر خصوصیات این لوله پلیمری می توان به مقاومت بالای آن در برابر ضربه و فشار در دمای بسیار پایین هم خاطر نشان کرد.

 

۱_ طول عمر بالا: جالب است بدانید که با خرید لوله پلی اتیلن آبرسانی می توانید حداقل برای ۵۰ سال خیالتان راحت باشد. زیرا این لوله ها ۵۰ سال طول عمر دارند و این موضوع یکی از دلایل اصلی برای استفاده از آن می باشد.

۲_ مقاومت بالا در برابر فشار: یکی از ویژگی های مهم این نوع لوله ها مقاومت بالای آن در برابر فشار بوده و به همین دلیل هیچ گونه نشتی و استهلاک در این نوع لوله ها دیده نمی شود.

۳_ مقاومت بالا در محیط های اسیدی و بازی: لوله های پلی اتیلن آبرسانی در برابر انواع محیط های اسیدی و بازی و مواد شیمیایی مقاوم بوده و در صورت مجاورت این نوع محلول ها با لوله های پلی اتیلنی هیچ گونه خوردگی و پوسیدگی در آن ها به وجود نمی آید. این موضوع یکی از دلایل مهم برای استفاده از این لوله ها در انتقال آب شرب است چرا که مقاومت این لوله ها در چنین محیط هایی باعث می شود که هیچ گونه ناخالصی در آب شرب به وجود نیاید.

۴_ وزن کم: وزن پایین این نوع لوله ها نسبت به لوله های فولادی و چدنی باعث سهولت در استفاده از آن شده است.

۵_ انعطاف پذیری بالا: این نوع لوله ها بسیار منعطف بوده و در شرایط فشار و دمای مختلف منعطف می باشند.

۶_ آب بند بودن: لوله پلی اتیلن آب رسانی از جمله لوله های آب بندی شده می باشد که هیچ گونه نشتی در آن به وجود نمی آید و می توان برای استفاده بهینه از منابع آبی از آن استفاده کرد.

۷_ مقرون به صرفه بودن: طول عمر بالا در کنار عدم نیاز به تعمیرات و نگهداری باعث شده است که از لوله های پلی اتیلن به عنوان لوله های مقرون به صرفه یاد شود.

یکی از مزایای متعدد خرید لوله های آب پلی اتیلن این است که می توان آنها را با هم ذوب کرد تا یک خط لوله یک تکه با انتهایی کاملاً جوش داده شده را تشکیل دهد و بر نیاز به محدودیت های خط لوله مانند بلوک های لنگر بتنی غلبه کند.

 

فروش لوله پلی اتیلن آبرسانی

 

لوله پلی اتیلن آب رسانی به دو نوع اصلی تک جداره و دو ‌جداره تقسیم می شود.  این لوله ها در ابعاد مختلف تولید و عرضه می شوند که در پروژه های خطوط انتقال آب شهری و روستایی، جمع آوری آب های روان سطحی و آبیاری زمین های زراعی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. فروش لوله پلی اتیلن آبرسانی به دلیل اینکه می توان آن ها را با جوش لب به لب ، جوش الکتروفیوژن ، جوش سوکت یا جوش اکستروژن انجام داد، بسیار بالاست. از طرفی این اتصالات در طی فرآیند اتصال لوله را گرم می کنند و یک اتصال کاملاً همگن ایجاد می کنند. در نتیجه نیازی به استفاده از مهر و موم لاستیکی یا اتصال مواد شیمیایی نیست.

فروش لوله پلی اتیلن آبرسانی به صورت شاخه ای و کلافی از سایز ۵۰ الی ۶۳۰ میلی متر (طول شاخه ها ۶ متر و ۱۲ متر – طول کلاف ۱۰۰ متر و ۵۰ متر) با فشار کاری ۶ اتمسفر ، ۱۰ اتمسفر ، ۱۶ اتمسفر و ۲۰ اتمسفر در کیان اتصال انجام می شود که شما تمام انواع لوله های پلی اتیلن آبرسانی را می توانید از کیان اتصال تهیه کنید. کیان اتصال به عنوان نمایندگی گسترش پلاستیک با ارائه خدمت در این حوزه می تواند شما را در داشتن خریدی مطمئن یاری نماید.

 

نکات نصب لوله پلی اتیلن آبرسانی

 

  • برای برش این لوله ها دقت کنید هنگام برش لوله پلی اتیلن آسیبی به لوله وارد نشود و سر لوله های پلی اتیلن آبرسانی سالم بماند. برای برش این لوله ها نیز از تجهیزات مخصوص نظیر اره دستی دندانه ریز برای لوله های پلی اتیلن آبرسانی با قطر کم و برای لوله های پلی اتیلن آبرسانی با قطر زیاد از ابزارهای مخصوص برش استفاده کنید.
  • سرشاخه های لوله های پلی اتیلن آب رسانی را قبل از نصب لوله خشک و تمیز نمایید.
  • برای نصب این لوله ها پیمانکاران موظف اند کلیه نکات در خصوص نصب لوله پلی اتیلن آبرسانی را رعایت کنند.

 

 

استعلام قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی

 

 

سوالی که برای خریداران این محصول وجود دارد این است که چرا قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی در اکثر سایت ها وجود ندارد یا قیمت ها متفاوت است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی روزانه تغییر می کند. زیرا عواملی مانند نوسانات ارز بر روی آن تاثیر گذارند. شما برای اطلاع از قیمت روز لوله پلی اتیلن می توانید در واتس آپ با ما در تماس باشید.  قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی که قطر ۱۶ الی ۳۱۵ میلی متر دارند، در گریدهای مختلف، متفاوت است.

قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی با توجه به طول عمر بالا، همچنین مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی خورنده ، فشار، ضربه ، سایش، دما و … نسبت به لوله های فلزی که در گذشته استفاده می شد بسیار مقرون به صرفه است و همین مساله سبب شده طرفداران بسیار زیادی داشته باشد و میل به استفاده از آن ها بالا باشد.

 

 

کیان اتصال به عنوان نمایندگی گسترش پلاستیک با تولید لوله پلی اتیلن گازرسانی ، آب رسانی ، لوله کاروگیت و غیره و همچنین با ارائه خدمت در این حوزه می تواند شما را در داشتن خریدی مطمئن یاری نماید.