بلاگ

اتصالات جوشی لوله پلی اتیلن

اتصالات پیچی لوله پلی اتیلن

اتصالات جوشی لوله پلی اتیلن یکی از اتصالات پرکاربرد به شمار می آیند. این اتصالات، کم هزینه تر از اتصالات پیچی بوده و از این رو مقرون به صرفه ترند.

 

معرفی اتصالات جوشی لوله پلی اتیلن

 

اتصالات جوشی لوله پلی اتیلن را می توان یکی از رایج ترین انواع اتصالات دانست. این محصولات در بخش های مهمی همچون کشاورزی، آبرسانی و فاضلاب مورد توجه قرار گرفته و کارایی موثری را از خود نشان داده اند. اتصالات جوشی در مقابل اتصالات پیچی پلی اتیلن قرار داشته و دارای تفاوت هایی با هم می باشند. به عنوان مثال اتصالات جوشی پلی اتیلن، نیاز به جوشکاری جهت اجرا و راه اندازی دارند. اما اتصالات پیچی، بی نیاز از جوشکاری اند. ضمن اینکه هزینه این اتصالات هم در مقایسه با هزینه اتصالات پیچی، پایین تر گزارش شده است. به طور کلی اتصالات پلی اتیلن ، از جمله اتصالات جوشی، نقش مفیدی را در فرایند لوله کشی ایفا نموده و از درجه اهمیت زیادی برخوردار می باشند.

 

 

اتصالات پلی اتیلن

 

مزایای اتصالات جوشی :

 

مقرون به صرفه

خوب است تا با یکی از مزایای خوب اتصالات جوشی پلی اتیلن آشنا شوید که آن مقرون به صرفه بودن این محصولات است. از این جهت که قیمت تمام شده کمتری را نسبت به اتصالات چدنی و فلزی داشته و هزینه اجرایی را نیز تا حد ممکن کاهش می دهند.

 

استحکام فوق العاده

اگر بگوییم اتصالات جوشی پلی اتیلن از استحکام بی نظیری برخوردار هستند؛ اغراق نکرده ایم. چه بسا که استحکام این اتصالات، نسبت به اتصالات دیگر، به مراتب بیشتر بوده و همین موضوع منجر به ارتقاء جایگاه این محصولات گردیده است. از طرف دیگر استحکام بالای این اتصالات سبب شده تا به راحتی آسیب پذیر نباشند. این یعنی اینکه نیاز به تعویض کمتر این اتصالات خواهد بود.

 

ملقب به اتصالات ماینری

یکی از لقب هایی که به اتصالات جوشی پلی اتیلن نسبت داده شده، اتصالات ماینری است. فرایند تولید و شکل گیری این محصولات، به کمک قالب های مخصوص و دستگاه تزریق بوده و دستگاه هایی از قبیل الکتروفیوژن و بات فیوژن نیز در شکل گیری آنها نقش دارند.

 

امن در برابر حمله میکرو ارگانیک ها

یکی از ویژگی های محرزی که در اتصالات جوشی پلی اتیلن به چشم می خورد، عدم تاثیر پذیری آنها در برابر حمله میکروارگانیک هاست. به عبارت دیگر، این اتصالات در مقابل این عوامل، مقاوم عمل کرده و شرایط امن را برای انتقال آب شرب به وجود می آورند. بنابراین می توان این اتصالات را از قابلیت اطمینان بالایی برخوردار دانست.

 

 

اتصالات جوشی پلی اتیلن

 

 

نصب اتصالات جوشی پلی اتیلن به چه صورت است ؟

 

 

اتصالات جوشی لوله پلی اتیلن که حالا در فاضلاب های خانگی، فاضلاب های تجاری، سیستم های آتش نشانی و آبیاری رواج یافته اند، دارای مراحل مشخصی از نصب می باشند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به نحوه نصب این اتصالات. با ما همراه باشید:

 

  • زدودن آلودگی از انتهای لوله

پیش از نصب باید هر نوع آلودگی که در انتهای لوله های پلی اتیلن وجود دارند، پاک شده و سپس این اتصالات به لوله ها متصل گردند. البته نصب قطعات باید به ترتیب صورت گیرد.

 

  • محکم کاری

محکم کاری بسیار اهمیت داشته و باید تمامی اتصالات در جریان محکم کاری قرار گیرند. وگرنه احتمال جدا شدن آنها از لوله و دردسرهای بعدی وجود خواهد داشت.

 

  • بستن اتصالات

اتصالات باید به خوبی و طبق اصول بسته شوند. این کار با استفاده از ابزارهایی خاص مثل آچار صورت می گیرد.

 

  • انجام اتصالات هم خانواده

اتصالاتی که هم خانواده هستند باید پشت هم نصب گردند. چرا که در این صورت، چفت و بست بهتری پیدا خواهند کرد.

 

  • استفاده از مغزی پلاستیکی

در انتها باید از مغزی پلاستیکی جهت اتمام کار استفاده گردد. این مغزی ها نسبت به خوردگی مقاوم بوده و مانع از بروز مشکلاتی مثل نشتی می شوند.

 

 

کیان اتصال به عنوان نمایندگی گسترش پلاستیک با تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن ارائه خدمت در این حوزه می تواند شما را در داشتن خریدی مطمئن یاری نماید. شرکت گسترش پلاستیک یکی از بزرگترین تولید کنندگان لوله پلی اتیلن اعم از گازرسانی و آبرسانی از سایز ۱۶ میلی متر تا ۲۰۰۰ میلی متر در فشار کاری ۴ الی ۳۲ بار در شاخه های شش ، نه و دوازده متری و یا به صورت کلافی در ایران است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.