بلاگ

انواع لوله فاضلاب

انواع لوله فاضلاب استفاده شده در هر منطقه ای، جهت دور کردن آب فاضلاب خانه ها و مناطق صنعتی مورد نیاز هستند. لوله زهکشی لوله ای است که انتقال آب از یک مکان به مکان دیگر را آسان می سازد. این لوله ها به دلیل وظیفه مهم دفع فاضلاب، از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

همچنین برای جلو گیری از سیل که به دلیل شرایط باتلاقی و فرسایش خاک ایجاد می‌شود، دارای اهمیت هستند.‌ برای تمام مقاصد، انواع مختلفی از لوله های زهکشی وجود دارد.

 

انواع لوله فاضلاب شهری و خانگی

 

خط فاضلاب یک لوله منفرد است که تمام فاضلاب شما را از داخل خانه شما به کانال فاضلابی که در زیر خیابان قرار دارد منتقل می کند. حفاری و تعویض لوله فاضلاب شما همان فعالیت وحشتناکی است که محوطه سازی را از بین می برد، هزینه های زیادی را در بر می گیرد، و هیچ کاری به جز اینکه به شما اجازه نمی دهد که به زندگی عادی بازگردید، انجام نمی دهد.

فهمیدن اینکه از انواع لوله فاضلاب، کدام را دارید به کاهش مشکل کمک می کند زیرا می دانید که آیا می توانید با همان لوله ادامه دهید یا باید به سراغ لوله دیگری بروید. اغلب، نوع لوله فاضلابی که از حیاط شما عبور می کند با قدمت خانه شما مطابقت دارد. بسته به سن خانه شما و اینکه آیا خط فاضلاب تا به حال ارتقا یافته یا تعویض شده است، لوله در ملک شما می تواند چند متریال متفاوت باشد. این می تواند یک عامل اصلی در مورد اینکه آیا احتمالاً در آینده با مشکل مواجه خواهید شد یا خیر.

 

طبقه بندی لوله های فاضلابی :

 

طبقه بندی لوله های فاضلابی متفاوت است. از لحاظ جنس انواع لوله فاضلاب در دو نوع فلزی و غیرفلزی وجود دارند

لوله های فلزی مانند : مسی، چدنی و…

لوله های غیر فالزی مانند : پلیکا (PVC) ، پلی اتیلن و…

امروزه پرکاربردترین لوله های فاضلابی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، لوله های پی وی سی (PVC) و لوله پلی اتیلن هستند.

 

 

 

انواع لوله فاضلاب

 

لوله های فاضلاب فلزی

 

لوله های چدنی اولین نسل لوله کشی ، در بین انواع لوله فاضلاب محسوب می شود. استفاده از لوله چدنی مزایایی دارد که شامل استحکام بالا در برابر نیروهای خارجی ، هزینه کم و به صرفه ، مقاومت بیشتر در برابر پوسیدگی نسبت به سایر لوله های فلزی و استاندارد بالای بهداشتی می شود اما این لوله ها وزن زیادی دارند و همچنین بر اثر مواد شیمیایی زنگ می زنند. به همین جهت امروزه استفاده از آن ها تقریبا منسوخ شده است.

لوله های چدنی از جنس چدن ریخته گری شده با آلیاژ های متفاوت می باشند؛ مقدار آلیاژ بر اساس شکل، طول و نوع کاربرد لوله فرق می کند. کاربرد لوله های چدنی غالبا در سیستم های لوله کشی فاضلاب و جمع آوری آب های سطحی است.

لوله های مسی جزء قدیمی ترین لوله های فاضلاب هستند که برای خطوط آب و فاضلاب مناطق مسکونی استفاده می شدند. اما امروزه به دلیل هزینه بسیار بالای مس، احتمال زنگ زدن و مقاوم نبودن در برابر آب و هوای سرد، به ندرت از آن ها استفاده می شود.

 

لوله های فاضلاب پلاستیکی (غیر فلزی)

 

از انواع لوله فاضلاب پلاستیکی برای تاسیسات به لوله فاضلاب پلی اتیلن (PE) ، لوله پی وی سی (PVC) و لوله دو جداره کاروگیت (Corrugated) اشاره کرد. هر سه نوع لوله دارای فضای داخلی صاف برای ظرفیت حمل عالی مواد زائد جامد هستند. نمای بیرونی دو لوله پلی اتیلن و لوله پی وی سی صاف است که این موضوع به مقاومت در برابر لنگر انداختن ریشه کمک می کند (اما کاملاً از آن جلوگیری نمی کند.) نمای بیرونی لوله کاروگیت اما موج دار است.

 

 

 

لوله فاضلاب

 

قیمت انواع لوله فاضلاب پلی اتیلن موج دار

 

لوله فاضلاب پلی اتیلن دو جداره موج دار، مزایایی از قبیل محکم بودن، با دوام بودن و مقرون به صرفه بودن را داراست و این ها سبب شده اند این لوله ها راه حل مناسبی برای سیستم های زه کشی باشند.

علاوه بر این، پلی اتیلن، پلاستیک شیمیایی خنثی است که بسیار فرسایش گر و مقاوم در برابر سایش است. این نوع از انواع لوله فاضلاب، به خوبی در برابر برخی از سخت ترین شرایط محیطی و شرایط آب و هوایی نا مساعد خود را به اثبات رسانیده اند. در حقیقت حدود ۹۰ درصد از خطوط لوله های فاضلاب از لوله پلی اتیلن موج دار ساخته شده است.

 

قیمت انواع لوله فاضلاب با توجه به نیاز شما و سایر عوامل متعددی تعیین می شود. شما می توانید برای استعلام قیمت با ما تماس بگیرید یا در واتس آپ به ما پیام دهید. کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

لوله های پلی اتیلن عرضه شده در کیان اتصال، از شرکت گسترش پلاستیک بوده و یک انتخاب بدون دردسر و مقرون به صرفه برای توزیع آب در ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی است. برای خرید و استعلام قیمت لوله پلی اتیلن با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.